Job Opportunities

Τεχνικός Πεδίου (Field Service Engineer)

Η RIGAS LABS A.E.B.E. αναζητά πτυχιούχο AEI, TΕΙ ή ΙΕΚ Τεχνολογικής κατεύθυνσης. Θα προτιμηθούν υποψήφιοι με πτυχίο ΧΗΜΙΚΟΥ η ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ή με συναφές πτυχίο για την θέση του Τεχνικού Πεδίου (Field Service Engineer) που θα στελεχώσει το Τμήμα Τεχνικής & Επιστημονικής Υποστήριξης με έδρα τη Θεσσαλονίκη.

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Εγκατάσταση, συντήρηση, επισκευές βλαβών επιστημονικών οργάνων αναλυτικής χημείας
  • Τεχνική εξυπηρέτηση πελατών στο πεδίο/χώρο που πελάτη
  • Διαχείριση αιτημάτων εξυπηρέτησης πελατών και συντονισμός εργασιών
  • Σύνταξη τεχνικής αναφοράς/report μετά το πέρας κάθε εργασίας

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας σε προφορικό και γραπτό επίπεδο
  • Πολύ καλές γνώσεις στο χειρισμό Η/Υ
  • Δεξιότητα στην επικοινωνία
  • Ικανότητα για συνεργασία αλλά και για ανεξάρτητη εργασία όταν απαιτηθεί
  • Οργανωτική ικανότητα, υπευθυνότητα και αποτελεσματικότητα στα ανατιθέμενα έργα
  • Αποδοτικότητα στην εργασία υπό πίεση και στην τήρηση χρονοδιαγραμμάτων
  • Επαγγελματισμός και συνέπεια
  • Διάθεση για μάθηση και συνεχή εκπαίδευση
  • Δυνατότητα για ταξίδια και εργασία εκτός έδρας (σε εσωτερικό και εξωτερικό)
  • Άδεια οδηγήσεως Β’ κατηγορίας

Επιθυμητά πρόσθετα προσόντα:

  • Εμπειρία στη χρήση και την επισκευή αναλυτικών επιστημονικών οργάνων με έμφαση την χρωματογραφία.
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Γνώση ηλεκτρονικών επισκευών/σχεδιασμού και χρήσης λογισμικών προγραμμάτων

Παροχές:

  • Αποδοχές ανάλογες των προσόντων,
  • Διαρκείς εκπαιδεύσεις σε Ελλάδα και εξωτερικό
  • Εργασία σε ένα ευχάριστο και διαρκώς εξελισσόμενο περιβάλλον

Εάν θεωρείτε ότι ικανοποιείτε τις παραπάνω απαιτήσεις, παρακαλούμε να μας αποστείλετε το ενημερωμένο βιογραφικό σας στη διεύθυνση hr@rigaslabs.gr